Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Reality Karlovy Vary

sponzorované odkazy

Reality Karlovy Vary. Město Karlovy Vary patří mezi nejatraktivnější a nejnavštěvovanější města České republiky a jako lázně jsou proslulé nejen v rámci naší země, ale po celém světě. Samo lázeňské centrum stojí v meandrech říčky Teplé. Budovy veřejných městských lázní - Lázně I (neboli Císařské lázně) mají podkovovitý půdorys s velkým vnitřním atriem. Nacházejí se v blízkosti Grandhotel PUPP *****, Karlovy Vary a Parkhotel PUPP ****, Karlovy Vary. Postupem času byla vytvořena i lázeňská zařízení Lázně II a III, ale půvabům Lázní I se nevyrovnají. K lázním Karlovy Vary neodmyslitelně patří kolonády. Podél říčky Teplé se nacházejí celkem tři nejznámější: Zámecká kolonáda, Dřevěná / Mlýnská a Vřídelní kolonáda. Město je navštěvováno zejména kvůli léčbě různých nemocí. V Karlových Varech se léčí poruchy funkce trávicího traktu (paradont, žaludek, střeva, játra, žlučník, žlučové cesty a slinivka břišní) a poruchy látkové přeměny jako cukrovka, zvýšený cholesterol, urikemie, chronické potíže s páteří a klouby, oslabení zdravotní imunity.
Mlýnská kolonáda
Od roku 1893, kdy byla prodloužena ke Skalnímu prameni, měří 132 m. Pod její střechou, kterou nese 124 korintských sloupů, se nachází orchestřiště a pět minerálních pramenů. Její prostory zdobí alegorické plastiky a sochy.

Vřídelní kolonáda
Stavba obklopující vřídlo pochází z konce 60. let 20. století. Vřídlo má teplotu 72°C, tento gejzír vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody. V prostoru kolonády je umístěno celkem 5 nádob s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41°C. Sloupec vřídelní vody je díky tlaku schopen vytrysknout až do výšky 12 metrů.

Zámecká kolonáda
Najdete ji nad kolonádou Tržní. Má dvě části: kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene. Ve vnitřních prostorách té dolní je umístěn reliéf Ducha pramenů. Kolonáda byla dlouhá léta uzavřena. Veřejnosti je opět zpřístupněna od roku 2001, kdy prošla celkovou rekonstrukcí.


Přidat článekVložit komentář k článku (počet komentářů: 3)Další aktuální články: