Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Reality Jindřichův Hradec

sponzorované odkazy

Reality Jindřichův Hradec. Město Jindřichův Hradec. Počet obyvatel: k 1. lednu 2012 - 21 754 obyvatel. Rozloha: 74,27 km2. Poloha: rozkládá se na 15° východní délky a zhruba 49° severní šířky. Nadmořská výška: leží ve výšce 478 m nad mořem. Sídelní místo stejnojmenného okresu největšího v ČR: 1944 km2. Vodní toky: řeka Nežárka a Hamerský potok. Rekreační rybník Vajgar: 49 ha. Kulturní a historické památky města: Státní hrad a zámek, Muzeum Jindřichohradecka, proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple sv. Maří Magdaleny, kostel sv. Jana Křtitele s minoritským klášterem, kostel Nejsvětější Trojice, kostel sv.Kateřiny, kostel sv.Jakuba s Černínskou hrobkou, kostel sv.Václava, městská památková rezervace, měšťanské domy na hlavním náměstí. Další objekty ve městě: letiště; zimní stadion; Tyršův stadion; fotbalové, tenisové a volejbalové kurty; krytý plavecký bazén; plovárna.

Úzkorozchodný železniční systém: trať J.Hradec N.Bystřice v délce 33 km, J.Hradec Obrataň v délce 46 km. Místní části města: Buk, Děbolín, Dolní Radouň, Dolní Skrýchov, Horní Žďár, Matná, Otín, Políkno, Radouňka.
Klášterská 135/II, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika, fax: +420 384 361 503.


Přidat článekVložit komentář k článku (počet komentářů: 2)Další aktuální články: