Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Reality Hradec Králové

sponzorované odkazy

Reality Hradec Králové, město Hradec Králové přirozená krajská metropole, se nachází pouhých sto kilometrů východně od Prahy. Statisícové město plné zeleně leží na soutoku řek Labe a Orlice. Bohatá historie města sahá hluboko do minulosti. Dokládá to první dochovaná písemná zmínka z roku 1225. Ve středověku byl Hradec Králové věnným městem českých královen, zalíbení v něm nalezly především Eliška Rejčka a Eliška Pomořanská. Od 14. století se stalo město s kompaktním renesančním historickým jádrem přirozeným, vojensky a politicky vlivným centrem regionu s vysokou úrovní vzdělanosti a kultury. Hradec Králové je také významným sportovním střediskem s plaveckým bazénem, městskými lázněmi, krytou halou zimního stadionu, fotbalovými stadiony, koupalištěm ke kterému patří i autokemp a celou řadou dalších zařízení. V současné době má Hradec Králové devět partnerských měst, německý Giessen, francouzské Méty, holandský Arnhem, slovenskou Banskou Bystricu, chorvatkou Kaštelu, italskou Alessandrii, ukrajinský Černihiv/Černigov a polská města Walbrzych a Wroclaw. Hradec Králové je charakteristický tím, že nemá výrazně průmyslové zóny. Paleta klasických průmyslových oborů je zastoupena převážně středními a menšími podniky. K relaxaci lze využít některé z možností k plavání, jízdy na lodích, surfech, koních apod.

Město Hradec Králové používá znak, jehož základní figura dvouocasý lev se objevuje už na nejstarším dochovaném otisku pečeti z roku 1362. V době vzniku města ještě nebylo zvykem vydávat erbovní privilegium a skutečnost používání erbovního znamení českého krále v městském znaku královského města byla panovníkem mlčky přiznána. Písmeno G ve štítu začal Hradec Králové používat jako svého znaku již před rokem 1400. V průběhu let tyto dva znaky splynuly a od počátku 18. století Hradec Králové používá znak v současné ustálené podobě s následujícím heraldickým blazonem: „Červený štít s vlevo hledícím stříbrným dvouocasým lvem se zlatou korunou, zlatým jazykem a zlatými zuby a drápy, který drží v předních tlapách zlaté písmeno G.“

Československé armády 408
502 00 Hradec Králové
Telefon: +420 495 707 111


Přidat článekVložit komentář k článku (počet komentářů: 2)Další aktuální články: