Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |


Nejčastější realitní dotazy uživatelů


Zde jsou odpovědi na některé běžné dotazy týkající se uživatelských účtů, prodejců nemovitostí, realitních kanceláří které nám naši uživatelé pokládají. Úkolem redakce realitního portálu je usnadňovat orientaci na webu.

 • K čemu slouží inzertní a realitní server?
  Hlavní funkcí našeho realitního serveru je soukromá bezplatná realitní inzerce, s registrací ale i bez registrace, a to znamená, že můžete zcela zdarma vkládat inzeráty a videoinzeráty do naší databáze a tyto inzeráty si budou ostatní návštěvníci prohlížet a odpovídat Vám emailem, telefonicky, SMSkou, Skype nebo po ICQ.

 • Jak přidat inzerát, jak vložit nemovitost?
  Přidání realitního inzerátu je velice jednoduché a zabere jen chvilku. Nejprve musíte kliknout na tlačítko Podat inzerát, které se vždy nachází vlevo nahoře vedle vyhledávání. V další fázi se Vám objeví přidávací formulář, ten po vyplnění odešlete a inzerát bude přidán do zvolené kategorie, pokud přidáváte více inzerátů kontaktní údaje zůstanou již vyplněné ať je nemůsíte znovu zadávat. Hned po odeslání si inzerát můžete prohlédnout nebo TOPovat.

 • Jak realitní server Pridat-inzeraty.cz funguje?
  Pridat-inzeraty.cz slouží k bezplatnému zprostředkování prodeje, pronájmu, koupě nemovitostí k tzv. inzerci zdarma. Rozhodnete se například prodat byt 1+1, vložíte zdarma inzerát na Pridat-inzeraty.cz, ten se ihned začne zobrazovat ostatním návštěvníkům. Pokud je Váš inzerát zaujme, mohou se Vám ozvat přes kontaktní formulář (který je u inzerátu), tato odpověď Vám ihned dorazí emailem. Pokud jste u inzerátu povolili zobrazení Vašich kontaktních údajů přímo (nedoporučujeme z důvodu možného zneužití), může Vás zájemce kontaktovat přímo telefonicky nebo emailem. Jakmile byt 1+1 prodáte, inzerát zase smažete a ten se přestane zobrazovat.

 • Jak dlouho bude můj realitní inzerát zveřejněný?
  Inzeráty se automaticky mažou po 365ti dnech, svůj realitní inzerát si ale můžete vymazat kdykoliv dříve.

Jak na vyhledávání nemovitostí?

 • Jak vyhledám svůj realitní inzerát?
  Jedna možnost je zadat email nebo číslo inzerátu do vyhledávacího pole, druhá možnost je na stránce s vyhledáváním inzerátů zadat další Vaše údaje. Váš inzerát se může zobrazovat i na našich dalsích inzertních portálech, viz. podmínky inzerce.

Jak reagovat na reality, realitní podvody a podvodnou inzerci?

 • Jak poznám bezpečný realitní inzerát?
  Setkali jste se s někým, kdo se Vás snažil ošálit nebo obelhat? Stali jste se sami obětí podvodu realitní kanceláře nebo zprostředkovatelů? Podělte se s Vašimi osobními zkušenostmi. Nenechme podvodníky s nemovitostmi vyhrát. Způsob získání zákazníků neodpovídá obchodních zvyklostem ani zásadám. Nejde o poctivé jednání. Mohou vás zmást obtížně čitelné texty psané drobným písmem, dvojjazyčné formulace, klamavé telefonáty, pochybné přemlouvání, vychvalování apod. Raději uvedeme typické znaky pro podvodné inzeráty, pokud inzerát nějaký z těchto znaků splňuje, doporučujeme se mu ihned vyhnout.

Pozor na podvodné inzeráty které jsou psané lámanou češtinou (přeloženo automaticky z cizího jazyka), většinou jde o zakázaný prodej státních bytů apod. Obvykle za poloviční cenu než je obvyklá cena).


Jak poznat podvodný inzerát?

Na internetu se šíří podvodné inzeráty na pronájmy a levné nemovitosti. Podvodníci žádají polovinu peněz předem jako zálohu. Lidé neuvidí ani byt, ani peníze.


Podvod č.1. Vykoupíme Vaši nemovitost! či Peníze ihned za váš dům ihned! Jistě jste tu klamavou reklamu všichni viděli. Pokud si myslíte, že zavoláte do této kanceláře a oni vám přivezou hned peníze, jste bláhoví, Pokud si myslíte, že když podepíšete kupní smlouvu, tak dostanete peníze ihned, tak jste také na omylu. Prostě podepíšete docela tvrdou, závaznou, zprostředkovatelskou smlouvu na dlouhou dobu. Doporučuji podrobně přečíst a porovnat.


Další podvodný inzerát. Podvod č.2 Máme kupce na váš dům (byt, pozemek atd.) ! Žádný kupec není, kdo by také koupil nemovitost, aniž by ho viděl nebo si jej podrobně prohlédl? Zato je opět připravena zprostředkovatelská smlouva. Někdy i falešný kupec, který si to po podpisu zprostř. smlouvy rozmyslí.


Zakázané nekalé podvodné praktiky. Podvod č.3 Uzavírám prodej nebo pronájem nemovitostí v restauraci, v bytě, na ulici, v autě apod. Nemám-li ani vlastní kancelář ? Předem varuji, nereagovat nebo naletíte!